Вперше День вишиванки запропонувала відзначати одна студентка Чернівецього університету, надихнувшись прикладом свого друга, який постійно носив вишиту сорочку в повсякденному вбранні. У 2006 році вперше відбулось це скромне свято — частина студентів університету та його викладачів підтримали ініціативу і прийшли на навчання у своїх вишиванках. Тепер же — їм ми завдячуємо появі такого яскравого свята, масштаби якого щорічно зростають.
- Головна сторінка
- медіатека
- QR - бібліотека
- Корисні посилання
- Фотогалерея
- "Виховуємо громадянина - патріота України"
- Сторінка для батьків
- Вислови, що надихають
- Книжкові виставки
- Бібліографія
- На допомогу в роботі з обдарованими дітьми
- Інтерактивні бібліоігри
- Відеороліки
- Онлайн-конкурс дитячого читання "Прочитав - розкажи"
- Віртуальні виставки
- В.О.Сухомлинський
- Тиждень дитячого читання «Книжки читай- успіху досягай»
- Дистанційне навчання
- Вікторини
- Правила користування бібліотекою
середа, 19 травня 2021 р.
День вишиванки
Вперше День вишиванки запропонувала відзначати одна студентка Чернівецього університету, надихнувшись прикладом свого друга, який постійно носив вишиту сорочку в повсякденному вбранні. У 2006 році вперше відбулось це скромне свято — частина студентів університету та його викладачів підтримали ініціативу і прийшли на навчання у своїх вишиванках. Тепер же — їм ми завдячуємо появі такого яскравого свята, масштаби якого щорічно зростають.
вівторок, 18 травня 2021 р.
Правила дорожнього руху для дітей. Коли ти пішохід / пасажир / велосипедист.
Читаємо і граємося.
Це захоплива казкова історія про пригоди інопланетян на Землі, про справжню дружбу та взаємодопомогу. Разом із її головними героями Іванком, Данилком та їхніми новими друзями - марсіанами можна легко, а головне - цікаво вивчити основні правила дорожнього руху і дорожні знаки. Гра, яка є у книжці, допоможе збудити інтерес до подальшого їх вивчення. Дитина зможе програвати різні ситуації, що трапляються на дорозі, побувати як водієм, так і пішоходом.
Віртуальна подорож. Європа.
понеділок, 17 травня 2021 р.
День Європи в Україні
З 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року.Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана.9 травня 1950 року в Парижі міністр закордонних справ Франції Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об’єднати їхні вугільну та сталеливарну галузі промисловості (основи нарощування військової техніки) та віддати їх в управління нової наднаціональної структури. Це стало «наріжним каменем Європейської федерації». Завдяки об’єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі.Три з половиною десятиліття тому на Міланському саміті 1985 лідери ЄС вирішили увічнити день проголошення Декларації Шумана та постановили щорічно відзначати «День Європи».У День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.До речі. У 1887 році в Закарпатті (яке тоді перебувало у складі Австро-Угорщини) у Верхнетісянській улоговині на правому березі Тиси було встановлено двометровий геодезичний знак, що позначає географічний центр Європи.Координати цього географічного центру Європи: 47 ° 563" північної широти і 24 ° 1130" східної довготи.В 2021 році День Європи в Україні припадає на 15 травняДень Європи для України означає що Європа починається не за кордоном України, вона починається у серці кожного з нас.
Здійснити подорож Європою можна за посиланням https://www.moyaeuropa.com.ua/. Переходь за посиланням натискай на відповідне позначення на карті та переглядай цікаві європейські міста!
середа, 12 травня 2021 р.
Василь Стефаник - майстер психологічної новели
Майстер психологічної новели
«Як коротко, сильно і страшно пише ця людина.»
Народився 14 травня 1871 року в селі Русів Івано-Франківської області в сім’ї заможного селянина. У 1880 р. батько віддав до другого класу початкової школи в Снятині. Навчався у Снятинській міській школі, потім у польських гімназіях у Коломиї та Дрогобичі. Був виключений з Коломийської гімназії через участь у «Покутській трійці». По закінченні Дрогобицької гімназії вступив до медичного факультету Краківського Університету. Поступово втрачав зацікавлення медициною і зрештою у 1900 покинув університет. У 1904 р. одружився на дочці священика Ользі Гаморак мав трьох синів. У 1910 р. перейшов батьківський спадок у рідному селі, куди він переїхав і де прожив до кінця життя. Перші літературні спроби припадають на роки навчання в гімназії; 1897 в чернівецькій газеті «Праця» надруковано кілька його новел з життя покутського села. Засновує читальні «Просвіти», як член Радикальної партії агітує на виборах, виголошує палкі промови на вічах, 1908–1918 працює послом австрійського парламенту. 1916 Стефаник повертається до літературної творчості, яка триває до 1933. Радянський уряд з пропагандивною метою призначив йому в 1928 персональну пенсію, від якої, Стефаник у 1933 відмовився, коли довідався про штучно створений голод і переслідування української інтелігенції. Внаслідок чого його в УРСР аж до 1939 перестали згадувати. Відтоді його видають сфальшовано, представляючи як прихильника радянського ладу.
Читайте твори письменника онлайн:
пʼятниця, 7 травня 2021 р.
8-9 травня. Пам'ятаємо. Перемагаємо.
8 травня – в Україні відзначається День пам’яті та примирення, присвячений пам’яті жертв Другої світової війни, а 9 травня – День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства. Цей день присвячений пам’яті тих понад 80 мільйонів людей, чиє життя було обірване насильством світового масштабу, людям усіх рас і націй. Тим, хто загинув на фронтах, в окопах, і тим, хто загинув під час бомбардувань, побував у полоні, концтаборах, чи просто зник безвісти у вихорі воєнного лихоліття.
В Україні День пам’яті та примирення встановлений згідно з Законом України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років». Таким чином, Україна розпочала нову традицію відзначення 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення.
Ці дні встановлені задля «вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих».
Пропонуємо вашій увазі віртуальну бесіду «Великий день… Великдень Перемоги…», де подані маловідомі факти та подробиці від перших тріумфальних маршів переможців в 1945-му до святкування Дня Перемоги сьогодні.